mérkőzések
Góllövő
listák

Kaposfüred II-Somodor győzött szennai téli egyesületi kupán

A Sportpálya 2004 Egyesület, a Magyar Labdarúgó Szövetség Somogy Megyei Igazgatóságának támogatásával, immáron hatodik alkalommal rendezte meg, a megyei III-IV.osztályban játszó csapatok téli teremlabdarúgó tornáját. A torna töretlenül népszerű az egyesületek között, hiszen tizenhárom egyesület tizenöt gárdája küldte be nevezését.

Csapatképek >>>>

Meccsképek >>>>

A mezőnyben több egykori győztest, többek között a Kaposújlakot valamint a két évvel ezelőtti bajnokot az Osztopánt is megtalálhattuk. A Kaposvártól távolabb eső Lábod, Tapsony és Szabás együttesei is évek óta résztvesznek ezen a megmérettetésen. A résztvevő gárdák három ötcsapatos csoportban kezdték a küzdelmeket. A délelőtti csoport teljesen kiegyensúlyozott volt, alig-alig volt különbség a mérkőző felek között. A győzelmet végül a Kaposújlak gárdája szerezte meg, megelőzve a Bárdudvarnok együttesét. A sportszerű mérkőzéseket hozó csoportban külön említést érdemel a Taszár gárdája, akik bár nem jutottak tovább, de minden mérkőzésüket szinte szabálytalanság nélkül játszották le. A kora délutáni csoportban több csapat is eséllyel pályázott a továbbjutó helyekre. A végeredmény a látottak alapján reálisnak mondható, talán csak az Orci gárdája volt halványabb az előzetes várakozások alapján. A harmadik csoport – a várakozásoknak megfelelően -  hozta a legnagyobb küzdelmet. Itt senki nem mehetett biztosra egyik mérkőzésen sem. Kicsit meglepő volt, hogy a jól kezdő Szabás, a harmadik mérkőzésre leeresztett és már nem is tudtak felpörögni, így nem jutottak tovább, Erre a sorsra jutott a Tapsony, majd végül az utolsó mérkőzés eredménye alapján a Lábod is. A csoportgyőzelmet a két évvel ezelőtti bajnok Osztopán szerezte meg, megelőzve a Zimány II. együttesét, akik továbbjutására ebből a mezőnyből előzetesen kevesen számítottak. A középdöntőben a pihentebbnek tűnő Bárdudvarnok csapata mindkét ellenfelét legyőzve biztosan váltotta meg a jegyét az elődöntőbe. Érdekesség, hogy a két már kiesett gárda a Mezőcsokonya II és a Zimány II. annak ellenére lejátszották az utolsó középdöntő mérkőzést, hogy már nem volt lehetőségük a továbbjutásra. Nemes dolog volt, ez is jelzi hogy a csapatok számára a játéklehetőség volt a legfontosabb ezen a tornán. A folytatásban az első elődöntőn büntetőkkel győzött a Kaposfüred II.Somodor a Kaposújlak ellen, majd az Osztopán simán nyert a kissé elfáradó Bárdudvarnok ellen. A harmadik helyért vívott meccsen illetve a döntőben sem bírtak egymással a csapatok, itt is a büntetők döntöttek. A finálé győztese büntetőkkel a Kaposfüred II-Somodor gárdája lett. A legjobbak az MLSZ Somogy Megyei Igazgatóságának támogatásának köszönhetően a kupa és érem díjazások kívül labdákkal is gazdagodtak, így az első helyezett öt, a második három, a harmadik pedig kettő, míg a 4-6.helyezett 1-1 labdát vehetett át az eredményhirdetésen.

A csoport eredményei: Kaposújlak-Kaposszerdahely 4-1 G.: Réfi 2, Horváth, ifj. Ács ill. Kósa. Zimány I-Bárdudvarnok 1-1 G.:Barta ill. Barabás. Kaposújlak-Taszár 1-0 G.: Réfi. Zimány I-Kaposszerdahely 2-3 G.: Csobolyó, Barta ill. Lapat 2, Kósa. Bárdudvarnok-Taszár 3-1 G.: Barabás 2, Csáki ill. Gréczi. Kaposújlak-Zimány I. 4-2 G.: Réfi, Meiszterics 2, ifj. Ács ill. Barta, Slezák. Kaposszerdahely-Bárdudvarnok 1-2 G.. Kovács G. ill. Csáki, Rózsa. Zimány I-Taszár 0-3 G.: Varjas, Csonka, Gréczi. Kaposújlak-Bárdudvarnok 2-2 G.: Réfi, ifj. Ács ill. Nemes 2. Kaposszerdahely-Taszár 0-1 G.: Csonka. A A csoport végeredménye: 1. Kaposújlak 10 pont, 2. Bárdudvarnok 8 pont, 3. Taszár 6 pont, 4. Kaposszerdahely 3 pont, 5. Zimány I. 1 pont.

B csoport eredményei: Mezőcsokonya II-Szentgáloskér 7-1 G.: Horváth Cs. 2, Kurucz 2, Rébay, Tarró, Farkas ill. Kiss. Orci-Kaposfüred II.Somodor 0-1 G.: öngól. Mezőcsokonya II-Szabás II. 1-1 G.: öngól ill. Zákányi. Orci-Szentgáloskér 6-5 G.: Bene 2, Hazay, Kesztyűs, Somogyi, Csiszár ill. Gál 2, Kiss 2, Egerszegi. Kaposfüred II.Somodor-Szabás II. 4-0 G.: Hadnagy, Major, Nikolausz, Neszményi. Mezőcsokonya II-Orci 2-2 G.: Kurucz, Büki ill. Bene, Kesztyűs. Szentgáloskér-Kaposfüred II.Somodor 0-3 G.: Major 2, Nagy T. Orci-Szabás II. 1-1 G.: Csiszár ill. öngól. Mezőcsokonya II-Kaposfüred II.Somodor 1-0 G.: Nagy. Szentgáloskér-Szabás II. 4-4 G.: Bogyai P, Bogyai N, Vörös 2 ill. Radics 2, Zákányi, Balogh. B csoport végeredménye: 1. Kaposfüred II-Somodor 9 pont, 2. Mezőcsokonya II. 8 pont, 3. Orci 5 pont, 4. Szabás II. 3 pont, 5. Szentgáloskér 1 pont.

C csoport eredményei: Tapsony-Lábod 0-3 G.: Kappel, Talpas 2. Szabás I-Osztopán 2-2 G.: Antal, Németh M. ill. Kő M, Keresztes. Tapsony-Zimány II. 1-3 G.: Dublinszki ill. Rajnics, Sallai, Hideg. Szabás I-Lábod 2-0 G.: Szabados, Németh M. Osztopán-Zimány II. 6-1 G.: Kő M. 4, Károlyi, Horváth L. ill. Rajnics. Tapsony-Szabás I. 5-1 G.: Vadász, Faggyas Zs. 2, Bakos 2 ill. Szabados J. Lábod-Osztopán 1-2 G.: Talpas ill. Kő Máté 2. Szabás I-Zimány II. 2-3 G.: Szabados ill. Rajnics 2, Horváth M. Tapsony-Osztopán 1-2 G.: Kovács B. ill. Keresztes, Horváth L. Lábod-Zimány II. 1-4 G.: Molnár ill. Horváth M. 2, Rajnics, Bajzik. C csoport végeredménye: 1. Osztopán 10 pont, 2. Zimány II. 9 pont, 3. Szabás 4 pont, 4. Lábod 3 pont, 5. Tapsony 3 pont.

Negyeddöntők: Mezőcsokonya II-Bárdudvarnok 0-1 G.: Csáki. Zimány-Bárdudvarok 1-5 G.: Rajnics ill. Nemes 2, Csáki, Rózsa, Melath. Mezőcsokonya II-Zimány 1-2 G.: Kurucz ill. Sallai, Nemes. Középdöntő végeredménye: 1. Bárdudvarnok 6 pont, 2. Zimány II. 3 pont. 3. Mezőcsokonya II. 0 pont.

Elődöntők: Kaposújlak-Kaposfüred II.Somodor 0-0 (büntetőkkel: 4-5), Osztopán-Bárdudvarnok 5-2 G.: Kő Máté 2, Horváth L, Károlyi, Kő Márk. ill. öngól, Meláth. Harmadik helyért: Bárdudvarnok-Kaposújlak 0-0 (büntetőkkel: 3-4). Döntő: Osztopán-Kaposfüred II.Somodor 1-1 (büntetőkkel: 2-3) G.: Kő Máté ill. Nagy T.

A torna különdíjasai-gólkirály: Kő Máté (Osztopán) 10 góllal, legjobb kapus: Tamási Ádám (Kaposfüred II-Somodor)