mérkőzések
Góllövő
listák

Triplázott a Siófok a Somogy Sportja kupán

A Sportpálya 2004 Egyesület az év első napjaiban hagyományosan megrendezi a Somogy Sportja Kupa öregfiúk teremlabdarúgó tornát. A hatodik alkalommal sorra kerülő megmérettetésre rekordszámú nevezés érkezett. A 16 nevezett csapat között a címvédő Siófok is megtalálható volt, de érkeztek csapatok Nagykanizsáról és Csurgóról is.

A tornát négy négyes csoportban bonyolították le. Az elsőben simán győzött a tartalékos Major Autó, akiknek kapuját ekkor még Meksz Gyula védte. A másodikban kisebb meglepetésre kisesett a városi öregfiúk bajnokságban eddig jól teljesítő Csányi Pékség, így a Postás kapott zöld lámpát. A kora délutáni csoportban a Hawaii simán váltotta meg jegyét a középdöntőbe, míg mögötte végzett három csapatnál körbeverés alakult ki, így csak az egymás elleni mérkőzéseik gólaránya döntött. A negyedik kvartett a Siófok és a Nagykanizsa versenyfutását hozta.

Somogy Sportja Kupa :: Fotó: Muzslay Péter Somogy Sportja Kupa :: Fotó: Muzslay Péter

A középdöntőben a Hawaii csapata alaposan megnehezítette a 3-0 után elkényelmesedő Siófok dolgát, míg slussz poénként a Kapos Atlas szívós védekezéssel döntetlenre végzett a titkos esélyessé előlépő Bianka Pizzéria ellen, ráadásul a büntetők is jobban mentek az Atlas-nak, így ők jutottak a négy közé. Az elődöntőben a Siófok hagyományosan nagy csatát vívott a Major Autóval, itt Csák Tamás szenzációs találata döntött végül. A másik ágon folytatódott az Atlas csoda, ismét büntetőkkel nyertek. A harmadik helyért a két fáradt csapat csatájában a Major Autó győzött, míg a döntőben a Siófok simán győzött a döntőbe jutással megelégedő Kapos Atlas ellen.

A csoport eredményei:

Reggel nyolc óra előtt kezdődött csoportban a Major Autó favoritként lépett pályára. Az első két mérkőzésen igazolták is a papírformát, majd a harmadik találkozón némiképp kiengedve kikaptak a Kaposflextől. A „flexeseknek” ez a győzelem volt viszont elég a továbbjutáshoz, hiszen előtte kikaptak a Kapos Atlastól és ikszeltek a Kadarkúttal.

Kapos Atlas-Major Autó 1-3 G.: Kordé, ill. Lassú 2, Novák L.

B csoport eredményei:

A délelőtti csoportban a Csurgó biztosan lépett tovább, míg a Postás jó játékkal előbb simán verte az Andocsot, majd a gyenge napot kifogó Csányi Pékséget is.

Andocsi öregfiúk-Postás SE 0-3 G.: Lőrincz 3

Old Boys Csurgó-Csányi Pékség 1-0 G.: Beke

Csányi Pékség-Andocsi öregfiúk 2-3 G.: Magyar, Bútor ill. Komócsin, Scsepkó

Postás SE-Old Boys Csurgó 0-3 G.: Tóth G. 2, Puskás

Andocsi Öregfiúk-Old Boys Csurgó 1-1 G.: Komócsin, ill. Tóth G.

C csoport eredményei:

Érdekesen alakultak a csoport eredményei. A Hawaii gárdája mindhárom ellenfele ellen fölényesen nyert, míg a többi gárda „körbeverte” egymást. Végül az egymás elleni eredmények gólkülönbsége döntött a Rex Királyi Pálinka javára, akik ráadásul az első két meccsen még gólt sem szerzett.

Haverok-Rex Királyi Pálinka Team 1-0 G.: Bertus

Hawaii-Kapos Gáz 3-1 G.: Klikk, Bartel, ill. Siller

Kapos Gáz-Haverok 3-2 G.: Siller2, Sólyom, ill. Bertus, Magyar

Rex Királyi Pálinka-Hawaii 0-4 G.: Bartel, Klikk, Zrínyi, Böröcz Á.

D csoport eredményei:

Az utolsóm csoport a címvédő Siófok és a nagykanizsai Bianka Pizzéria versenyfutását hozta. Kettőjük mérkőzése döntött a csoport elsőségről. Találkozójukon a kanizsaiak nyertek 2-0-ra.

Siófok-Logisztikai Ezred 5-1 G.: Csák 3, Frida, Béres ill. Márvai

Színház-Bianka Pizzéria N.kanizsa 0-7 G.: Gór 4, Popovics 2, Farkas

Bianka Pizzéria N.kanizsa-Siófok 2-0 G.: Gór, Popovics

Logisztikai Ezred-Színház 1-1 G.: öngól ill. Peiker

Siófok-Színház 8-2 G.: Sallai 3, Mester 2, Béres, Olajos, Csák ill. Kónya, Szvath

Siófok-Kapos Atlas 4-0 G.: Sallai T. 2, Csák, öngól

A torna különdíjasaiGólkirály: Sallai Tibor (Siófok) 9 góllal, a torna legjobb kapusa: Medereczky Ferenc (Kapos Atlas), míg legjobb játékosa Csák Tamás a Siófok játékosa lett.