Góllövő
listák

Tornagyőztes a Major Autó

Share

Az MLSZ Somogy Megyei Igazgatóságának támogatásával, 16 csapat részvételével került megrendezésre a kaposvári Városi Sportcsarnokban a XI. MLSZ Somogy Sportja Kupa öregfiúk labdarúgó torna.

Csapatképek

Az első csoportba a Major Autó kiemelkedett, és mindhárom ellenfelét magabiztosan verte. A második helyért az M-Car és a Kramár és Társa vívott nagy küzdelmet, amelyből előbbi diadalmaskodott és jutott a legjobb nyolc közé. A második csoport rögtön két meglepetés eredménnyel kezdődött. A Justina Cukrászda a hajrában elszórakozta a győzelmet a Balatoni Vasas ellen, míg a Csurgó nagy csatában legyőzte a címvédő MU-VILL-t. A folytatásban szépen sorban csordogáltak az események, a végső döntés az utolsó fordulóra maradt, melyen az alaposan feljavult Justina meglepte ellenfelét, így győzelmével csoportgyőztesként jutott a legjobb nyolc közé, míg a vesztes címvédő búcsúzott a további küzdelmektől. A harmadik csoportban nagyon sokáig úgy tűnt, hogy a Balatonkeresztúr és a Pécsi MFC simán veszi a csoportküzdelmeket. Minden így is alakult, hiszen a Pécs a Sántost, míg a Keresztúr az Izomlázat verte magabiztosan. Az utolsó körben a Pécs az Izomláz ellen bebiztosította csoportgyőzelmét, viszont a Sántos – a mérkőzés elején lőtt góllal – legyőzte a Keresztúrt, és ezzel tovább is jutott a negyeddöntőbe. A várakozásoknak megfelelően, a negyedik csoport hozta a legnagyobb küzdelmet. Nyitásként a Siófok könnyedén verte a Vését. A kaposvári házi rangadón a Joker hamar vezetést szerzett, majd a Bombardier percei következtek, de képtelenek voltak a kapuba találni. A végjátékban aztán két újabb Joker gól megpecsételte sorsukat. A Siófok következett a Bombardier ellen, melyen sajnos nem a játéké volt a főszerep, hiszen a kaposvári egylet pár játékosa nehezen viselte el a vereséget, így paprikás körülmények között ért véget a találkozó. A csoport utolsó meccsén viszont helyreállt a rend, hiszen a Siófok és a Joker Sport Pub bebizonyította, hogy magas szinten játszva, sportszerű körülmények között is el lehet dönteni a csoportelsőséget. A döntetlen a Siófok csoportelsőségét hozta, így viszonylag könnyebb ágon folytathatják a további küzdelmeket. A negyeddöntőkön az esélyesek győztek. A Joker Sport Pub és a Pécsi MFC hatalmas meccset játszott, mely a hajrában dőlt csak el. Két ikszes elődöntővel folytatódott a XI. MLSZ-Somogy Sportja Kupa öregfiúk torna. Az első elődöntőben a Joker már-már győztesnek tűnt, amikor az utolsó pillanatokban Tóth Norbert egyenlített, ráadásul a büntetőket is jobban lőtték. Kétgólos előny herdált el a Siófok, így iksz lett a vége, a büntetőpárbajt viszont lehozta, így összejött megannyi Somogy Sportja Kupa döntőjének visszavágója. A kisdöntőben, hatalmas küzdelemben, az utolsó pillanatban lőtt Huszár Csaba gól csapatának a harmadik helyet, önmagának pedig a gólkirályi címet jelentette. A döntőben nem bírtak egymással a csapatok, így gól nélkül zárult az összecsapás. A büntetőket a Major Autó jobban lőtte, így övék lett a XI. MLSZ-Somogy Sportja Kupa.

A csoport eredményei: Major Autó-Amatőrök 6-1 G.: László 2, Jovánczai, Neubauer, Hanusz, öngól ill. Spannenberger. M-Car Autókereskedés-Kramár és Társa 5-3 G.: Bíró, Máté, Magyar L, Magyar Cs. 2 ill. Boros, Czink, Tábori. Kramár és Társa-Major Autó 2-4 G.: Boros, Széphelyi ill. Tóth, Prucsi, Károlyi, Lassu. Amatőrök-M-Car Autókereskedés 0-3 G.: Magyar L, Cséplő, Őszi. Major Autó-M-Car Autókereskedés 4-0 G.: Lassu, Jovánczai, Gimesi 2. Kramár és Társa-Amatőrök 4-1 G.: Széphelyi 3, Boros ill. Horváth

0

B csoport eredményei: Balatoni Vasas-Justina Cukrászda 1-1 G.: Tóth ill. Huszár. Csurgó-MU-VILL Nagykanizsa 3-1 G.: Pintér, Tóth, Flórián ill. Lukács. MU-VILL Nagykanizsa-Balatoni Vasas 6-1 G.: Balogh 3, Szabó 2, Papp ill. Gyánó. Justina Cukrászda-Csurgó 2-0 G.: Kovács, Huszár. Balatoni Vasas-Csurgó 0-3 G.: Tóth 2, Bódis. MU VILL Nagykanizsa-Justina Cukrászda 0-3 G.: Fazekas, Rofrics, Éhl.

1

C csoport eredményei: Pécsi MFC-Balatonkeresztúr 0-0, Izomláz-Sántos 2-2 G.: Horváth Z, Kranauer ill. Horváth Cs, Kovács. Sántos-Pécsi MFC 0-3 G.: Élő, Szabados, Vető. Balatonkeresztúr-Izomláz 2-0 G.: Bakos, Lénárt. Pécsi MFC-Izomláz 6-1 G.: Szabados, Márton 2, Sipos, Vas, Balogh. Sántos-Balatonkeresztúr 1-0 G.: Csongrádi.